Technika

Samyang 135/2 ED UMC + Sony A77 – první fotografie

Tak mi dorazil zbrusu nový Samyang 135/2 a rád bych se s vámi podělil o první fotografie z tohoto, dle mého názoru výborného objektivu.

Jelikož jde o první testovací snímky, je vše foceno na clonu F2. Fotky zde jsou zmenšené na prohlížení, ale na konci stránky je pro zájemce o posouzení kresby, odkaz na jejich stažení v plném upraveném JPG formátu a stejně tak i odkaz na originální soubory v neupraveném RAW formátu.

S objektivem, jsem zatím moc nenafotil, ale věřím že stejně jako Samyang 35/1,4  a Samyang 85/1,4, které jsou také na vysoké úrovni bude i tento objektiv mezi ostatními vynikat. Spousta fotografů si stěžuje na manuální ostření, ovšem já to v tom se svou Sony A77 nevidím žádný problém. Díky focus peakingu, jde ostření dobře kontrolovat a hlídat. Samozřejmě na sportovní záběry to nebude, ale to také není žánr, který bych fotil. Na portréty a jako delší sklo na krajinu, kde se fotí ze stativu a vždy ostřím manuálně, autofokus také nepotřebuji. Díky minimální zaostřovací vzdálenosti 0,8m půjde použít i na Close-up fotografie a díky vysoké světelnosti zvažuji i použití telekonvertoru. O tom, ale případně někde jindy v dalším článku.

Tak teď už pár slíbených fotografií, které budu postupně  doplňovat.

Chystám i test kresby v porovnání s objektivem Sigma 70-200/2,8 Apo EX Gg OS HSM, ale času je málo a jde to pomalu.

Děkuji odepíši hned jak to bude možné